NARAVOSLOVNI DAN – NARAVOSLOVNA UČNA POT PETELINJEK

V četrtek,  18. 6. 2020, smo imeli sedmošolci naravoslovni dan. Peš smo se podali do naše podružnične šole OŠ Jernej, kjer smo imeli malico. Nato smo se odpravili do naravoslovne učne poti Petelinjek, kjer sta nas že čakala naša vodnika, g. Bojan Bračič in g. Štefan Petelinek.

Popeljala sta nas v gozdni svet, kjer sta nam predstavila različna drevesa, glive, gozdne živali … Tako smo videli labode, žabe, kačje pastirje, školjke, ki so bile za nas malo nenavadne, saj so zelo velike.

Predstavila sta nam tudi del zgodovine gozda ter različne bolezni, ki prizadenejo drevesa. Spoznali smo, da je za nastanek 1 cm gozdnih tal potrebnih od 200 do 500 let. Zdaj vemo, da je v Sloveniji 71 drevesnih vrst in da en hektar gozda na leto potrebuje vsaj 10.000 hl vode na leto.

Presenetilo nas je tudi vreme, saj je bilo zelo vroče in soparno, tako da smo nekateri učenci dežnike uporabili kot senčnike.

Taja Strehar in Maja Burlak, 7. a