15. februar – MEDNARODNI DAN BOJA PROTI OTROŠKEMU RAKU

Bliža se 15. februar – mednarodni dan boja proti otroškemu raku. V tednu pred počitnicami smo se na naši šoli spomnili Junakov iz 3. nadstropja, ki so se in se še vedno pogumno zoperstavljajo tej preizkušnji.  Na razrednih urah smo se ozaveščali o kruti bolezni, ki ne prizanaša niti otrokom. Spoznali smo nekaj novih dejstev o raku in si ogledali kratek film, ki so ga posneli preboleli in ozdravljeni otroci ter mladostniki. Resnične zgodbe Junakov iz 3. nadstropja so se nas zelo dotaknile. Kljub bolezni zelo pogumno prenašajo vse bolečine, zdravila in strahove.

Tudi naši učenci se zavedajo resnosti te bolezni in v znak podpore so nekateri izdelali zlate pentlje, zapisali pozitivne misli in likovno ustvarjali.

Andreja Rečnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost