DOBER TEK, OŠ LOČE!

Loče, 23. 09. 2021  – V četrtek smo učenci osnovne šole Loče imeli športni dan. V šolo smo prišli športno oblečeni, saj nas je čakal dan, poln športnih aktivnosti. Prvo šolsko uro smo si ogledali motivacijski filmček, kjer nam je tekaški mojster in profesor športa, Urban Praprotnik, povedal, da kdor zmore, zna tudi teči. Čeprav je tek naravno in osnovno človekovo gibanje in v primerjavi z elementi gimnastike, skokom ob palici in drugimi športnimi aktivnostmi  neskončno enostavnejše gibanje, so razlike v učinkovitosti in estetski dovršenosti v teku pri različnih ljudeh zelo velike. Tako kot so osebnostne poteze človeku lastne in unikatne, to velja tudi za način teka. Prepričal nas je in začeli smo: najprej par vaj za ogrevanje in odpravili smo se na pohod v kombinaciji s tekom. Po pohodu smo analizirali naše dosežke ter izračunali skupno prehojeno in pretečeno razdaljo. Mislim, da lahko v imenu vseh učencev rečem, da je bil dan naporen, vendar zelo koristen za naše zdravje in dodatno motivacijo, saj je šport zelo pomemben del našega dobrega počutja.

Šolska novinarka: Lara Marguč, 8. A