KRATKE NOVICE IZ OŠ ŽIČE

ŽIČE, 1. 10. 2021 – Varnost v prometu je zelo pomembna tema, še posebej za prvošolce. V ta namen nas je obiskal policist, gospod Peter Kovše, in seznanil učence s pravilno rabo rumene rutice, predstavil varno pot v šolo in pokazal, kako glasna je policijska sirena.

FOTO 1

Na letošnjem prvem športnem dnevu smo se preizkusili v tekaških sposobnostih. Odpravili smo se na kolesarsko stezo, določili dolžino proge in nato progo skupaj pretekli. Sledil je tek posameznih razredov, kjer so zmagovalci prejeli simbolično nagrado.

V mesecu septembru smo pri pohodniškem krožku izvedli prvi pohod, in sicer na Grajske njive. Prehodili smo krožno pot mimo starega mlina, skozi gozd in mimo vinogradov do Grajskih njiv, kjer smo malicali, nato pa nadaljevali pot skozi Klokočovnik in nazaj proti šoli. Bil je čudovit in topel jesenski dan.