Razpis za vpis v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2022/23

Izšel je Razpis za vpis novincev v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2022/2023, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu:

Srednje šole bodo sprejemale prijave za vpis do 4. aprila 2022. Po končanem prijavnem roku bo ministrstvo, najkasneje do 8. aprila 2022 do 16. ure, na spletnih straneh objavilo stanje prijav za vpis po posameznih programih oziroma šolah. Spremembo obsega razpisanih mest oziroma odločitev o morebitnem zmanjšanju obsega razpisanih mest bo ministrstvo objavilo najkasneje do 18. aprila 2022Učenci, ki se bodo prijavili za vpis v roku in bodo glede na informacije o številu prijav na posamezni šoli ali zaradi česa drugega želeli svojo odločitev spremeniti, lahko do 25. aprila 2022 prenesejo svojo prijavo na drugo srednjo šolo oz. v drug program, ne glede na število prijavljenih na novo izbrani šoli. Po tem roku šole praviloma ne bodo več sprejemale prenesenih prijav, dokler postopek za izbiro kandidatov na šolah, kjer bo vpis omejen, ne bo končan, to je do 30. junija 2022.