Tehniški dan Evropska vas – Portugalska na POŠ Žiče

Letos smo se na POŠ Žiče tehniškega dne lotili malo drugače, in sicer so otroci nekaj dni prej dobili nalogo, naj raziščejo državo Portugalsko sami doma. Poiskali so podatke o državi, ki so jih zanimali. Izhajali smo iz interesov otrok. Tako so raziskovali šport, kulinariko, glavno mesto, pristanišča, osnovne podatke, prebivalstvo, šolstvo in še marsikaj.

Z učenci smo se zbrali v učilnici 3. in 4. razreda in najprej poslušali portugalsko himno in šolski radio.

Učiteljica Tina nam je predstavila svoje potovanje na otok Madeira, ki leži na Portugalskem.

Kasneje so učenci v svojih učilnicah sošolcem sami pripovedovali, kar vedo o Portugalski. Predstavili so res ogromno zanimivih stvari, za katere verjamemo, da še nam bodo dolgo ostale v spominu.

Po malici smo imeli rekreativni odmor, kjer smo se pod budnim očesom učiteljice Duše naučili še portugalski ples.

Sledile so delavnice po razredih.

Učenci 2. razreda so izdelovali mozaike in pekli portugalske tortice, učenci 3. in 4. razreda pa so pripravljali kviz in spomin. Na koncu smo se spet skupaj zbrali in reševali kviz, ki so nam ga pripravili učenci 3. razreda. Ugotovili smo, da smo si res veliko zapomnili in da bomo zdaj lahko predstavili Portugalsko še komu, na primer našim staršem.

Vsak učenec je še povedal, kaj mu je bilo najbolj všeč, kaj je pogrešal in kaj mu na ta dan ni bilo všeč.

Poskusili smo še tudi portugalsko hrano, ki so jo učenci prinesli od doma in tortice, ki smo jih spekli v šoli.

Tehniški dan je bil zelo zanimiv, poučen in ustvarjalen.

Učiteljice POŠ Žiče