TVU – Obisk lovca

V torek, 30. 5. 2023, smo na OŠ Loče izvedli že četrto delavnico v okviru Tedni vseživljenjskega učenja. Tokrat je naše učence obiskal gospod Rok Zidanšek, ki se v prostem času ukvarja z lovstvom. Otrokom je s svojo predstavitvijo zelo dobro opisal poslanstvo lovca, ki pa še zdaleč ni samo lov, s pomočjo katerega ohranjajo naravno ravnovesje, ampak velika skrb in varstvo do narave in živali, ki so del našega okolja. Rad je prisluhnil učencem in njihovim izkušnjam, poučil jih je o vrstah divjadi in zvereh, ki jih najdemo v našem okolju ter kako ravnati v situaciji, kadar se z njimi srečamo. Učencem je ob fotografijah razložil razliko med srnjakom, jelenom in damjakom oziroma lopatarjem. Pokazal jim je trofeje srnjakov in gamsov ter jih seznanil z različnim rogovjem in letnico njihove starosti. S sabo je imel veliko lovske opreme, otrokom pa sta bila posebej zanimiva termografska kamera in daljnogled. Gospod Rok je zelo popestril torkovo popoldne, za kar se mu iskreno zahvaljujemo.

Andreja Rečnik, koordinatorica TVU