Z VLAKOM V PLANICO

V četrtek, 21. 3. 2024, smo se v zgodnjih jutranjih urah učenci Osnovne šole Loče zbrali in se odpeljali proti Planici. Iz Poljčan smo se z najnovejšim dvonadstropnim vlakom odpeljali do Jesenic. V Ljubljani so se nam pridružile še druge šole. Skupaj nas je potovalo skoraj 500 učencev. Vsak izmed nas je prejel tudi darilce. V Planici nas je pri vhodu sprejela Vita in nas pospremila do skakalnice in do tribune. Ogledali smo si trening in kvalifikacije. Naši orli so se dobro odrezali, videli smo pa tudi dva grda padca. Za vse skakalce smo vneto navijali, še posebej pa za Slovence. Lep spomin smo si lahko ustvarili, če smo se slikali s katerim od skakalcev ali od njega dobili avtogram. Po koncu skokov smo se za nekaj časa udeležili tudi koncerta LPS in Jet Black Diamonds. Naključno sem se srečal z mednarodno sodnico in direktorico tekem – Chiko Yoshido. Za naslednje leto so nam sponzorji že obljubili, da nas ponovno peljejo v Planico.

Tim Novak, 7. A