REGIJSKO SREČANJE OTROŠKIH PARLAMENTOV

V torek, 26. 3. 2023, je v Mladinskem centru Celje potekal že 34. regijski otroški parlament. Tokrat v organizaciji III. osnovne šole Celje. Tema letošnjega parlamenta je enaka lanski – duševno zdravje otrok in mladih. Iz naše šole se je razprave udeležila osmošolka Ema Gumzej. Skupaj so se regijskega otroškega parlamenta udeležili predstavniki 20 osnovnih šol celjske regije. Predstavniki so debatirali o različnih temah, povezanih z duševnim zdravjem: prostovoljstvo, trajnost, onesnaženje. Svoje sklepe so nato predstavili navzočim in na koncu še izbrali 5 predstavnikov in 1 poročevalca, ki se bodo udeležili nacionalnega srečanja otroških parlamentov 8. 4. 2024 v Državnem zboru Republike Slovenije.

Zapisali: Katarina Tiršek, Andreja Rečnik, mentorici OP

Fotografija: Katarina Tiršek