DELAVNICE PRVE POMOČI

Loče, 10. 6. 2024 – Znanje iz prve pomoči v življenju vsi potrebujemo. V ta namen smo v letošnjem letu v OPB Loče organizirali več delavnic iz nudenja prve pomoči.  Z njimi želimo učencem približati pomen prve pomoči in jih osvestiti o preventivnem ravnanju, da ne pride do nesreče. Delavnice so pripravile učiteljica Alenka Tajnikar, mentorica prve pomoči na šoli in osmošolke Nina, Nika in Aisha, članice šolske ekipe prve pomoči. Učiteljica je učencem pokazala praktične primere oskrbe pri pogostih poškodbah in jih seznanila s pravilnim ravnanjem in ukrepanjem v različnih situacijah. Učenke so spretno in potrpežljivo skozi igro prvošolcem prikazale različne primere nudenja prve pomoči. Učenci so se zelo vživeli v igrano situacijo. Z veseljem so  aktivno sodelovali in se tudi sami preizkusili v povijanju ran ter tako osvajali znanja in veščine  iz prve pomoči.

mag. Irena Skutnik

Fotografije: Nuša Motaln, Irena Skutnik, Alenka Tajnikar