TEDEN OTROKA V OPB LOČE

LOČE, 11.10.2021 – Osrednja nit  letošnjega  tedna otroka je bila povezana  s sloganom: “Razigran uživaj dan!” Temu  smo prilagodili tudi naše dejavnosti in jih vsebinsko povezali z vrednoto meseca »prijateljstvo«. Dneve smo popestrili z gibalnimi, družabnimi, socialnimi, miselnimi igrami in športnimi aktivnostmi na prostem. Zadovoljni  in razigrani učenci so potrdili, da je igra zakon, saj prinaša veselje, sprostitev, druženje, raziskovanje, stik s sabo in drugimi, spodbuja povezanost, nas uči strpnosti. Ob glasbi so zaplesali na skladbi Ujemi sanje ter Zgodba o prijateljstvu.

Teden smo v okviru skupin  polepšali  z ustvarjalnimi delavnicami. Učenci so izdelovali  lutke, jesensko dekoracijo, pletli zapestnice prijateljstva,  tkali niti prijateljstva na velik obroč, risali prijatelje, spoznavali Laponsko, deželo Samijev, severni sij, brali zgodbe na temo prijateljstva.  Skozi igro so krepili prijateljske vezi, pridobivali nove veščine in izvirne ideje.

Učiteljice in učenci OPB