Naravoslovna dneva sedmošolcev

Sv. Jernej, 1. junij 2022 – Sedmošolci smo na Jerneju obiskali tamkajšnje gozdove. Z gozdarjema, g. Bojanom in g. Štefanom, smo spoznali veliko novega o vrstah dreves, gozdnih živalih in naravnih gozdovih v naši bližini. Ali ste vedeli, da na južnih obronkih Boča lahko najdemo tudi ruj, ki je sicer bolj toploljubna vrsta?

OŠ Loče, 8. junij 2022 – Obiskali sta nas čebelarka, ga. Irena Kolar, in živilska tehnologinja, ga. Mojca Koman, iz mlekarne Krepko. Tema naravoslovnega dne je bila Prehrana za dolgo življenje. Čebelarka je s seboj prinesla ogledni panj, v katerem so bile čebele delavke in matica, manjkali so troti. Posladkali smo se tudi z domačimi medenjaki. Ga. Mojca pa nam je predstavila kefir – mlečni izdelek, ki ga do sedaj nismo prav dobro poznali. Poskusili smo kar nekaj različnih okusov tega »mlečnega šampanjca«.

Neja Železnikar in Gavril Gačevski