Šestošolci v Rogaški Slatini

V četrtek, 10. oktobra 2019, smo šestošolci OŠ Loče preživeli zelo zanimivo dopoldne v Rogaški Slatini. Najprej smo se odpravili v Steklarno Rogaška. Tam so nam predstavili poklic steklarja in ugotovili smo, da je to zelo zahteven poklic. Ogledali smo si proizvodnjo, kjer so nas najbolj navdušili steklopihalci. Po ogledu tovarne smo si ogledali še prodajalno, kjer so kupcem na voljo čudoviti in tudi zelo dragi izdelki iz stekla, razstavljeni pa so tudi pokali, ki so jih podarili znanim Slovencem in tudi tujcem. Nato smo odšli še v Šolski center Rogaška Slatina, kjer smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina si je najprej ogledala še video o izdelavi stekla, nato pa so jim dijaki natančno predstavili še poklic optika. Drugi skupini pa je eden izmed dijakov pokazal, kako staljeno steklo jemlje iz razžarjene peči in ga razpiha v stekleni izdelek. Nato pa smo učenci poslikali še vsak svoj kozarec, ki smo ga odnesli domov za spomin.

Učenci smo videli ogromno zanimivih stvari in se veliko novega naučili.

Clea Plankl in Ivana Kuzman