ŠPORT JE PRAZNIK

Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga. Različne epidemiološke raziskave so pokazale, da telesna dejavnost varuje pred večino nalezljivih bolezni. Strokovnjaki ob tem poudarjajo pomen telesne vadbe. Tega se Slovenci dobro zavedamo. Šport je v naši naravi in to je prepoznala tudi država, ki je 18. junija 2020 na pobudo OKS-ZŠZ razglasila 23. september za dan slovenskega športa. Letos mineva okroglih 20 let od trenutka, ko je na olimpijskih igrah prvič zaigrala slovenska himna. Zdravljica je v čast našim olimpijcem, veslačema Iztoku Čopu in Luki Špiku ter strelcu Rajmondu Debevcu, prvič zaigrala 23. septembra 2000 na olimpijskih igrah v Sydneyu.

Tako smo se danes, 23. 9. 2020, na OŠ Loče športu priklonili tako, da smo po določenem vrstnem redu odšli na šolsko igrišče. Tam smo opravili 1000 m hoje ali teka ter se dobro razgibali. To nam je dobro delo za naše zdravje in imunski sistem.

Taja Strehar in Lana Gaber, IP šolsko novinastvo