MATEMATIČNA TEKMOVANJA

Marec in april sta bila zaznamovana z različnimi tekmovanji, od katerih je vsekakor najobsežnejše na naši šoli tekmovanje v matematiki. Potekalo je na treh ravneh: šolsko tekmovanje smo izvedli 17. marca 2022 na naši šoli, regijsko tekmovanje je potekalo 6. aprila 2022 na II. OŠ Celje, tekmovanja pa so se zaključila z državnim tekmovanjem, ki je potekalo 23. aprila 2022 na OŠ Livada v Velenju.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 120 učencev, regijskega 6, državnega pa 3 učenci naše šole. Sedmošolka Neja Železnikar je osvojila srebrno Vegovo priznanje, devetošolcema Mihu Levi in Andražu Kušterju pa je srebrno priznanje le za las spolzelo iz rok. Andraž si je prislužil priznanje Diamantni kenguru, saj je vsa leta zelo uspešno tekmoval na matematičnih tekmovanjih. Tako se lahko pohvalimo, da so letošnji učenci OŠ Loče osvojili kar 45 priznanj iz matematike.

Besedilo: Ines Potočnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost