TVU – Tedni vseživljenjskega učenja (prvi delavnici)

V letošnjem šolskem letu naša šola sodeluje v projektu tedni vseživljenjskega učenja (TVU), ki traja od 9. 5. do 12. 6. 2022. V tem času se bo na matični šoli izvedlo sedem delavnic, s katerimi se bodo naši učenci povezovali z lokalnim okoljem in izmenjavali znanje z različnimi generacijami.

V četrtek, 12. 5. 2022, je bila izvedena prva delavnica  – PISMO BABICI. Na delavnici so učenci  samostojno pisali pisma svojim babicam in dedkom. Na delavnici je vladalo pozitivno vzdušje, učenci so se zelo trudili z lepopisom in pravopisom in že nestrpno pričakujejo odziv svojih dedkov in babic.

V petek, 13. 6. 2022 pa se je na šoli izvedla še druga delavnica z naslovom POSLIKAVA IN IZDELAVA BOBNOV. Mlajši udeleženci so vedra iz umetne mase spremenili v glasbene bobne, in sicer tako, da so jim učenci IP likovno snovanje, demonstrirali slikarsko tehniko z akrilnimi barvami, nato pa so  s skupno ustvarjalnostjo poslikali čudovite bobne, ki jih bomo uporabili v prihodnji glasbeni delavnici.

Zapisala: Koordinatorica projekta Andreja Rečnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost