NOV ŠOLSKI REKORD V RECITIRANJU ŠTEVILA PI

14. marca obeležujejo dan števila π marsikje po svetu – to ni naključje, saj se ponekod datum piše obratno kot pri nas, datum je dejansko vsem dobro znan približek števila pi, torej 3,14. Organizirana so tekmovanja v recitiranju decimalk in razne druge aktivnosti, s katerimi počastijo to zanimivo število, poznano tudi kot Ludolfovo število. Tudi na OŠ Loče vsako leto spodbujamo osmošolce pri sodelovanju na tem tekmovanju. V ta namen že nekaj let v marcu med osmošolci organiziramo tekmovanje v recitiranju decimalk. Letos je Manuela Trs kar za 43,75 % izboljšala dosedanji šolski rekord. V samo štirinajstih dneh se je naučila 230 decimalk. Ko smo jo povprašali, kako ji je to uspelo, nam je zaupala nekaj trikov: učila se je ob glasbi White noise in Brown noise, učila se je po 2, 3 decimalke hkrati oz. skupino podobnih števil, včasih se je naučila 50 decimalk dnevno, v enem dnevu pa ji je uspelo zapomniti si celo 100 decimalk, potem je sledilo ponavljanje naučenega, ponavljala je z zaprtimi očmi, saj si je tako lažje predstavljala številke. Manuela se je naučila 250 decimalk, vendar jo je na tekmovanju zmotila trema. Bila je res izjemna in upravičeno je z 230 decimalkami postavila nov šolski rekord.