Sedmošolci obiskali Splošno knjižnico Slovenske Konjice

V torek, 4. aprila 2023, so učenci sedmih razredov OŠ Loče v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Splošno knjižnico Slovenske Konjice in si ogledali mestno jedro Slovenskih Konjic.

V Splošni knjižnici Slovenske Konjice so jim predstavili e-knjige in portal Biblos, jim razkazali knjižnico ter jih seznanili z njenim delovanjem. Prisluhnili so tudi predstavitvi slovenskega knjižničnega informacijskega sistema COBISS, s katerim lahko s pomočjo spleta iščemo knjige po slovenskih knjižnicah.

Vsak izmed sedmošolcev je prejel brezplačen izvod knjige avtorjev Boštjana Gorenca in Jake Vukotiča (ilustracije) s pomočjo Kozma Ahačiča z naslovom Reformatorji v stripu, ki jo bodo učenci prebrali za domače branje in/ali bralno značko.

Ogledali pa smo si tudi mestno jedro Slovenskih Konjic. Sedmošolci, ki obiskujejo izbirni predmet turistična vzgoja, so za svoje sošolce pripravili kratko predstavitev osrednjih konjiških znamenitosti.

Ines Leskovar,

koordinatorica projekta