TEDEN RDEČEGA KRIŽA

Drugi teden v maju obeležujemo teden Rdečega križa. V njem potekajo številne dejavnosti, ena najprijetnejših je sprejem drugošolcev v organizacijo Rdečega križa.

Učence je dan pred sprejemom v šoli obiskala predsednica Krajevne organizacije RK, gospa Marjetka Leva. Predstavila jim je pomen in dejavnosti RK.

V četrtek, 11. maja 2023, so učenci v Kulturnem domu v Slovenskih Konjicah pred vsemi zbranimi slovesno obljubili, da bodo po svojih močeh pomagali vsem, ki bodo njihovo pomoč potrebovali. Obljubi je sledil kulturni program. Učenci OŠ V parku so na prijeten način predstavili konjiške znamenitosti, program je zaključila pevska skupina.

Dobri malici je v šoli sledilo še priložnostno darilce. Deževen četrtek se je tako zaključil z nasmehom na licih otrok.

Mentorica RK, Darja Fijavž