SODELOVALI SMO V EVROPSKEM TEDNU MOBILNOSTI

Loče, 27. 9. 2023 – Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci in učenke OŠ Loče sodelovali v evropskem tednu mobilnosti, ki vsako leto poteka med 16. in 22. septembrom. Letošnji teden mobilnosti je potekal pod sloganom »Varčne poti«. Cilj projekta je, da pozovemo učence in učenke k spremembi potovalnih navad oz. k trajnostni mobilnosti. Na OŠ Loče in na podružničnih šolah Žiče in Jernej so v ta namen potekale različne aktivnosti. Učenci pa so se lahko udeležili tudi dejavnosti, ki jih je organizirala Občina Slovenske Konjice skupaj s partnerji.

Na matični šoli smo organizirali Pešbus, to je način organizirane in spremljanje hoje v šolo za najmlajše šolarje, tudi za prvošolce. Učenci so se zjutraj ob točno določeni uri zbrali na izbrani Pešbus postaji in so nato skupaj z učitelji odšli po premišljeno začrtani in označeni poti do šole. Učenci so ob začetku izvajanja aktivnosti prejeli vozovnice za Pešbus, v katere so zbirali žige za vsak dan hoje. Otroci so na tak način skupaj z drugimi otroki in v spremstvu učiteljev uživali v jutranjem sprehodu do šole, starši pa so bili razbremenjeni jutranje vožnje in spremstva otrok v šolo.

Učenci so v okviru pouka ustvarili tudi številne likovne izdelke na temo trajnostne mobilnosti.

Utrinke Pešbusa in nastale likovne izdelke si lahko ogledate v fotogaleriji spodaj.

Zapisala: Iva Gorinšek, koordinatorica Evropskega tedna mobilnosti

Fotografije: Iva Gorinšek, Andreja Rečnik, Mateja Kamplet, Silvija Kuzman, Anuška Berdnik, Mira Javornik