OBUJANJE NARAVNE DEDIŠČINE – PRAZNIK ŽIČKEGA GROBELJNIKA
V četrtek, 10. aprila 2025, smo se udeležili posebnega dogodka na naravnem rastišču v Žičah, kjer so ljubitelji narave obeležili praznik redke in edinstvene rastline – Žičkega grobeljnika.
Dogodek je potekal v prijetnem vzdušju in združil številne obiskovalce, med njimi tudi župana Občine Slovenske Konjice ter goste iz Zagreba, kjer uspeva sorodna rastlinska vrsta.
Učenci Osnovne šole Pod goro so skupaj z učiteljico predstavili zanimivosti o tej dragoceni rastlini in njenem pomenu za naravno dediščino. Za še posebno lep kulturni utrip so poskrbeli učenci Podružnične šole Žič, ki so dogodek obogatili s pesmijo in plesom.
Ponosni smo, da smo lahko del tako pomembnega dogodka, ki spodbuja spoštovanje do narave in ohranjanje naše skupne dediščine.
Učiteljice POŠ Žiče




