TVU – Nega kože v odraščanju

V petek, 19. 5. 2023, se je na OŠ Loče v okviru projekta Tedni vseživljenjskega učenja izvedla druga delavnica, ki jo je za učenke od 7. do 9. razreda vodila gospa Špela Boček. Z dekleti se je pogovarjala o negi najstniške kože, o pomembnosti rednega čiščenja, o tipih kože in o previdnosti pri izbiri izdelkov za nego kože. Ker se počasi približuje zaključek šolskega leta, naši devetošolci pa se že pripravljajo na valeto, je dekleta zanimalo, kako se pravilno naličiti za takšno posebno priložnost. Vizažistka Špela je zato na eni izmed deklet pokazala, kako narediti nežen, svež in naraven make up za ta pomemben dogodek.

Ob koncu delavnice so dekleta pokazala še svoje negovalne izdelke, ki jih uporabljajo in gospa Špela jih je z veseljem pregledala in se z njimi pogovorila o kakovosti ter pravilni uporabi.

Na delavnici je vladalo zelo pozitivno vzdušje, dekleta so izvedela veliko o negi kože, dobila pa so tudi nekaj idej glede ličenje za posebne dogodke.

Andreja Rečnik, koordinatorica TVU