OZAVEŠČANJE O NENASILJU

V petek, 12. 5. 2023, smo na šoli prvo in drugo šolsko uro izvedli pogovore in delavnice na temo nenasilja in ustrahovanja.

Z učitelji, ki so nas poučevali tisto uro, smo se pogovarjali o nenasilju in o dogodkih v Srbiji. Deveti razredi smo imeli delavnice, pri katerih smo dobili primer nasilja oziroma odziva sošolcev, mi pa smo morali dvigniti barvni listek glede na to, koliko nas to dejanje moti. Osmi razredi so se z učitelji pogovarjali na to temo ter povedali, kam se obrniti, če smo v stiski. Sedmi razredi so imeli delavnico, pri kateri so morali imeti zaprte oči, na glavi pa so imeli barvni listek. Niso vedeli, kakšne barve je. Tako so se morali z mimiko usmerjati, v katero skupino sodijo, in tako so krepili medsebojne odnose. Šesti razredi so si ogledali posnetke na temo ustrahovanja in se pogovorili, če se kdaj počutijo ustrahovane. Učenci od 1. do 5. razreda pa so se pogovarjali, kaj sploh pomeni biti ustrahovan, kaj je nasilje in kaj storiti, če nas kdo ustrahuje ali pa smo priča nasilju. Od tega dne smo vsi odnesli veliko koristnih informacij in spoznali, kako ravnati in kam se obrniti, če nas kdo ustrahuje.

Besedilo in fotografije:

Lana P., Lara M., Ana P., Monika F., Katarina L. in Clea P.